Lobivia
Lobivia acanthoplegma var. oligotricha - Stonek kulovitý, jednotlivý, až 10 cm široký a vysoký, temeno mírně snížené, světle zelená, matná; žeber asi 20, rozdělených příčnými zářezy na 5 mm dlouhé hrboly Květy nálevkovité, 2,5-3.5 cm dlouhé a široké,jasně červené až karmínově červené, na bázi žluté; jícen světle žlutý.
Lobovia Boliviensis - Rostliny tvoří velké skupiny; jednotlivé hlavy kulovité, až 10 cm v průměru. Žeber bývá až 20, nízká. U tvrdě pěstovaných rostlin trny zakrývají celé tělo. Nálevkovité květy až 6 cm dlouhé; barva vnitřních okvětních lístků se uvádí anilinově červená, avšak není výjimkou i jiný odstín červené.
Lobivia famatimensis
Tělo většinou jednotlivé, krátce válcovité, 3 - 3,5 cm vysoké a 2,5 - 2,8 cm široké, na vrcholu tupě zakulacené, se silně vpadlým temenem; žeber 24, kolmých, přímých nebo lehce spirálovitých, barvy světle šedozelené až popelavé, oblých, brázdy mezi nimi jen málo hluboké, ale zřetelné, ostře oddělené; žebra složená z 12—18 hrbolů, tupých, polokulovitých, 3-4 mm v průměru a 1,5 mm vysokých, trny krátké. Květy postranní, vyrůstají v horní čtvrtině těla barvy žloutkové až zlaté.
lobivia ferox - stonek kulovitý, později válcovitý, až 25 cm široký a později 30-50 cm vysoký, jen vzácně odnožující. Žeber 25-30.Květy 9-11 cm dlouhé a 6-8 cm široké, úzce nálevkovité, bílé až světle fialově růžové; vnější okvětní lístky užší, nazelenalé s nahnědlým středním proužkem.Celý příbuzenský okruh L. ferox se vyznačuje velkou proměnlivostí, která se týká zejména tvaru, charakteru a barvy trnů a tvaru, velikosti a barvy květů.Lobivia ferox je svým způsobem sporný taxon, který vykazuje znaky rodů Echinopsis i Lobivia a podporuje široké pojetí rodu Echinopsis včetně Lobivia.
Lobivia haematantha var. rebutioides - Tělo odnožující, tvoří velké skupiny až polštáře, jednotlivé hlavy malé, kulovité, až 2 cm v průměru; epidermis zelená, nebo hnědavá. Žeber 10, až 14, rozdělená v drobné, velmi nízké a úzké hranaté hrboly. Květy talířovité, 4 cm dlouhé a široké, citronově žluté, okrové, oranžové, ohnivě červené až červené.
Lobivia jajoiana - Roste většinou jednotlivě nebo ve skupinách, v mládí kulovitě, 5-7 cm v průměru, ve stáří sloupovitě. Temeno je mírně proláklé, pokryté krátkou bělavou vlnou a několika ostny. Barva těla je živě zelená, lesklá, žeber je 12-14, směřují šikmo dolů a jsou rozdělena v šikmo postavené hrbolky.Květy měří 6,5 cm v průměru, jsou tomatově červené, jícen je tmavý. L.jajoiana je velmi oblíbený druh, pěstuje se snadno.Vyžaduje čistý, vlhčí vzduch a dostatek světla, né však přímé polední slunce.Množí se snadno odnožemi, které vyrůstají na starších rostlinách, nebo semeny.
Lobivia saltensis - Tělo jednotlivé, později silně odnožuje, kulovité, 6 cm vysoké a široké; epidermis tmavě zelená, žeber 17-18, přímá, nízká, jen nepatrně hrbolatá. Květy široce otevřené, 6-7 cm dlouhé, 5-6 cm v průměru, červené.
Lobivia tiegeliana - Stonek jednotlivý nebo odnožující, kulovitý až ploše kulovitý, až 7 cm široký a vysoký, temeno mírně vpadlé, epidermis lesklá, zelená až hnědozelená. Žeber 18 - 30, přímá, nízká, rozdělená na hrboly. Květy štíhlé, nálevkovité, 4 - 5 cm dlouhé a 5,5 cm široké, purpurové, fialovočervené, vzácně bílé.
Lobivia jajoiana var. nigrostoma
žlutěkvetoucí varieta Lobovie jojoiana
Lobivia arachnacantha (Echinopsis ancistrophora subs. arachnacantha)
je jedním z příkladů rostlin,které byly kdysi v rodu Lobivia a v součastnosti jsou přizařeny k rodu Echinopsis. Volně kvetoucí shluky rostlin s relativně velkými květy mohou být žluté až oranžové (občas bílé, fialové nebo odstíny červené).